<br> znak końca wiersza linii w blogger.com i SyntaxHighlighter

Tworząc kolejne post-y na blogger.com natrafiłem na pewien problem dotyczący wyświetlania znacznika: <br> lub jak kto woli znacznika: <br/> i chciałem się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami i gotowymi rozwiązaniami jak sobie z tym fantem poradzić.

O tuż, aby na Waszym blogu w blogger.com wyświetlać niezinterpretowane znaczniki <br> (<br/>), czyli widoczne napisy "<br>" lub "<br/>" - należy:

W opcjach post-a ustawić:
Opcje -> Tryb tworzenia -> Pokaż dokładnie kod HTML
a nie przypadkiem:
Opcje -> Tryb tworzenia -> Interpretuj wpisany kod HTML

I to wystarczy pod warunkiem, że jesteśmy w trybie Nowy post, a nie w trybie HTML!
Gdy jesteśmy w trybie HTML musimy wszędzie tam gdzie chcemy wstawić znacznik <br> (<br/>) [widoczny w post-cie w nienaruszonej formie] używać:

&lt; zamiast <
i &gt; zamiast >
a w środku br.

Czyli: &lt;br&gt; lub dla drugiej wersji &lt;br/&gt;


Uwaga! - opcje ustawiane w post-cie:
a) Opcje->Podziały wierszy->Używaj tagu <br>
i
b) Opcje->Podziały wierszy->Naciskaj klawisz "Enter", aby dodawać podziały wierszy
nie mają znaczenia.

Służą tylko do zdefiniowania:

1. Czy w trybie Nowy post gdy przechodzimy do nowych wierszy przy pomocy klawisza ENTER, w trybie HTML pojawią się znaczniki: <br/> - gdy użyjemy opcji a) pojawią się <br/>, gdy użyjemy opcji b) pojawią się puste wiersze;
2. Czy w trybie HTML do nowych wierszy przechodzimy przy pomocy klawisza ENTER, czy też znacznika: <br> (<br/>) - gdy użyjemy opcji a) trzeba przechodzić do nowych wierszy przy pomocy znacznika <br> (<br/>), gdy natomiast użyjemy opcji b) wystarczy wciskać ENTER.


No dobra, a co z SyntaxHighlighter na blogger.com.
Ufff - i na to jest rozwiązanie, ale trzeba być ostrożnym i decyzję podjąć od razu gdy rozpoczynamy przygodę z tworzeniem własnego bloga na blogger.com. Od razu czyli w momencie, gdy po raz pierwszy umieszczamy SyntaxHighlighter na naszym blogu w blogger.com.
Gdy na początku tworzenia bloga zdecydujemy, aby nasz SyntaxHighlighter umożliwiał wyświetlanie znaczników: <br> (<br/>) [widoczne w post-cie w SyntaxHighlighter - w nienaruszonej formie] to mój sposób jest ok, tak samo gdy zdecydujemy się już na samym początku, aby nasz SyntaxHighlighter interpretował te znaczniki jako przejście do nowej linii i ich nie wyświetlał, to mój sposób również jest też ok.
Pisząc mój sposób, mam na myśli to co umożliwia SyntaxHighlighter i JEST TO JEDYNE MOŻLIWE ROZWIĄZANIE - INNEGO NIE MA!

No dobra dość gadania, pora przejść do konkretów.

Służy do tego poniższa opcja konfiguracyjna oprogramowania SyntaxHighlighter:
SyntaxHighlighter.config.stripBrs = true;
lub
SyntaxHighlighter.config.stripBrs = false;
Sami możemy zdecydować na co się decydujemy.

Nie będę tutaj opisywał samego oprogramowania SyntaxHighlighter, ponieważ nie jest to tematem tego post-a oraz już to zrobiłem w innym post-cie.
Zapraszam do lektury:
KOLOROWANIE SKŁADNI KODU SyntaxHighlighter



Każdy mój post, dotyczący w mniejszym lub większym stopniu programowania internetowego jest zawsze kompatybilny z IE od wersji 7, z Firefox od wersji 3.6.3, z Opera od wersji 9.63, z Safari od wersji 5.x i z Chrome od wersji aktualnej